Balhar zpochybnil důkazy, které ho usvědčily z vraždy pošťačky. Tím jsou jeho pachové stopy, které měl na poště zanechat vzadu za přepážkou, kam nemají zákazníci běžně přístup. Pachové stopy ale podle něj důkazem nejsou.
Odsouzený na 19 let se totiž opírá o posudek České zemědělské univerzity v Praze. Právě v tom stojí, že pachové stopy nejsou jako důkaz věrohodné. „Mám podezření na vyrábění falešných důkazů ze strany policie,“ řekl u soudu Martin Balhar.
Balhar celou dobu tvrdí, že je nevinný. „Nemám vysoké školy, ale přeci nejsem tak hloupý, abych za bílého dne vraždil uprostřed vesnice, kde celý život žiji, a pak šel domů,“ uvedl již dříve u soudu.
Jeho rodiče celou dobu tvrdí, že v době činu byl s nimi doma. Jeho přátelé na jeho podporu založili na sociální síti skupinu, ve které uvádí nesrovnalosti případu.
Žalobce David Bartoš naopak tvrdí, že bylo možné Balhara potrestat i bez pachových stop. „Nebyl ani zdaleka odsouzen jen na základě pachových stop,“ uvedl a připojil také souhrn dalších usvědčujících důkazů. Soud rozhodne o návrhu 15. května.
Vrah byl levák
Úřednici pošty vrah surově ubil osmi údery tupým předmětem v pondělí 30. září 2013 po zavírací době. Útočník ukradl z trezoru necelých 200 tisíc. Zabíjel levák, levákem je i Martin Balhar. Peníze z pošty se nikdy nenašly.