Ke znásilnění došlo v červenci 2011 v brněnské části Maloměřice v Plachetkově autě. Boxer vezl tehdy dvacetiletou sestru své družky, u garáží zastavil a sedadlo spolujezdce s dívkou náhle sklopil. Přes údajný odpor mladé ženy ji svlékl a znásilnil. Poté odjel do Británie, kde byl zadržen a vydán zpět do Česka.

Svědkyně: Znásilnění si vymyslela

Plachetkovu nevinu měla nově dokázat bývalá přítelkyně poškozené, které se mladá žena údajně při hádce svěřila, že si znásilnění vymyslela. Totéž prý zopakovala v jejich komunikaci na sociální síti.

„Řekla, že to udělala dobrovolně, že to chtěla zkusit, záviděla svojí sestře. Všude se s tím chlubila, že to provedla, říkala, že je taková slavná frajerka," uvedla už dříve svědkyně.

Loni v létě proto kontaktovala Plachetkovy příbuzné s tím, že má nové informace k případu. Soud začal o Plachetkově návrhu na obnovu řízení poprvé jednat loni v září.

Soudce: Svědectví je málo věrohodné

Podle soudce Aleše Novotného bylo ale ženino svědectví málo věrohodné a její verze se zcela rozchází s výpověďmi jiných svědků. „Na soud to působí dojmem, že se domluvili na tom základním, ale nedomluvili se na detailech," podotkl soudce. Bývalý boxerský šampion argumentoval tím, že komunikace na facebookové síti jasně svědčí o tom, že si dívka znásilnění vymyslela.

U soudu v pondělí vypovídala i poškozená žena. Tvrdila, že hádka se údajně týkala něčeho jiného a že nic takového, o čem svědčila její bývalá kamarádka, nepsala a že nemá důvod si vymýšlet. Dřívější profil na sociální síti už nyní nepoužívá, podle ní se do něj loni a letos »někdo pokoušel dostat«.

Dva roky po Atlantě trest za vraždu

Plachetka stál v roce 2012 před brněnským krajským soudem už podruhé. V roce 1998, dva roky po účasti na letních olympijských hrách v Atlantě, od něj dostal 13 let za vraždu a také pokus o vraždu.

Připravil o život matku své bývalé družky a pak namířil pistoli i na svoji tehdejší partnerku. Život jí zachránilo to, že zbraň nevystřelila. Z vězení vyšel po odpykání dvou třetin trestu v roce 2006.

Proti pondělnímu zamítnutí žádosti o obnovení procesu si podal někdejší olympionik stížnost, věcí se tak bude zabývat Vrchní soud v Olomouci.

VIDEO: Policie zatkla Alžířany, kteří znásilnili v Praze irskou turistku.

Fotogalerie
5 fotografií