Vánoční strom je od loňského roku umělý, obvod se pro tuto variantu rozhodl kvůli většímu bezpečí. Deset metrů vysoký a 4,5 metru široký strom tvoří přes 27 000 umělých větví.

„Strom na Masarykově náměstí bude mít výzdobu složenou z ozdob z předchozích let včetně hvězdy se znakem města Ostravy na jeho špici. Celý strom bude nazdoben do stříbrné a smetanové barvy,“ uvedla starostka Petra Bernfeldová.

Výzdoba v ulicích se začne instalovat právě dnes. „Na výzdobu v ulicích bude použito 470 ozdob, které jsme pořídili v minulých letech,“ uvedla mluvčí radnice Jana Pondělíčková.

Přibudou andělé i betlém

V centru města se ale objeví i některé nové prvky. Masarykovo a Jiráskovo náměstí ozdobí světelné brány, nově budou zářit také některé domy na Masarykově náměstí. Přibudou i další vánoční motivy, jako třeba andělé, 5,5 metru vysoký ledový strom nebo betlém s osvětlením. Nové jsou i vánoční stánky. Obvodu letos s výzdobou i financováním trhů pomohlo město.

Na Masarykově náměstí začala už i stavba ledového kluziště, které má velikost 30 x 15 metrů. Pod širým nebem si lidé budou moci poprvé zabruslit 25. listopadu. Otevřeno pak bude až do 7. ledna 2018.

Na letošní Vánoce a vánoční trhy v centru města jsme přispěli historicky prozatím nejvyšší částkou sedmi milionů korun. Přejeme si, aby oslava těchto nejkrásnějších svátků, navíc v roce, ve kterém město slaví 750 let od první písemné zmínky, byla opravdu důstojná a atraktivní. Věřím, že nové stánky, výzdoba i kulturní program přilákají ještě více návštěvníků než v minulých letech a že si všichni užijí tu pravou vánoční atmosféru,“ uvedl primátor Tomáš Macura (ANO).

Vánoční trhy na Masarykově a Jiráskově náměstí budou zahájeny v sobotu 25. listopadu. V neděli 3. prosince se rozzáří vánoční strom. Slavnostní rozsvícení s videomappingem je naplánováno na 17. hodinu.

Fotogalerie
9 fotografií