Běh se bude konat v areálu porubského kampusu a jeho trasa povede do blízkého lesoparku až k planetáriu. „Pro letošní ročník jsme připravili tři kategorie: deseti- a pětikilometrovou pro zkušené běžce, 1600 metrů dlouhou kategorii pro nadšence, kteří sice pravidelně neběhají, ale chtějí podpořit dobrou věc,“ řekla hlavní organizátorka běhu Alice Šustková. V předběžné registraci se do běhu přihlásilo asi 250 závodníků.

Novinkou letošního ročníku je soutěž čtyřčlenných týmů z různých univerzitních pracovišť a studentských skupin. Program sportovního odpoledne začne v 15 hodin závodem dětí z Univerzitní mateřské školy a pokračuje v 16 hodin startem závodu dospělých. „Sportovní výkon je věc jedna, ale hlavní myšlenkou akce je běžet pro dobrou věc,“ uvedla mluvčí univerzity Petra Halíková.

Běh změní dopravu

Kvůli běhu v areálu studentských kolejí bude dočasně omezen provoz autobusových linek 20, 37 a 40, které budou od 15:30 do 18:00 hodin ukončeny v zastávce Studentská, a v době dočasné výluky nebude obsluhována zastávka Studentské koleje.

Co dělá mobilní hospic

Mobilní hospic Ondrášek se letos snaží s novou kampaní »Doma« oslovit širokou veřejnost a informovat ji o možnostech péče o nevyléčitelně nemocné blízké. Zahájení kampaně je plánováno na 9. října, kdy se chystá Papučový den. Zájemci mohou kampaň podpořit tím, že do školy či do práce přijdou v papučích či jiné domácí obuvi. Do 15. října pak potrvá Týden pro mobilní hospic, kdy se veřejnost v obchodních centrech bude moci dozvědět informace o mobilní specializované paliativní péči. Více o Mobilním hospicu Ondrášek najdete ZDE