„Muž (48) řídil osobní auto a vezl další tři cestující. Z dosud neznámé příčiny vyjel s autem do protisměru, následně mimo komunikaci, kde se čelně střetl se vzrostlým stromem,“ řekla policejní mluvčí Pavla Jiroušková.

„Operátoři záchranné služby přijali informaci o havárii osobního vozidla, které v obci Rýžoviště na Bruntálsku narazilo do stromu, před pátou hodinou,“ uvedl mluvčí záchranářů Lukáš Humpl. Podle něj na místo vyjely posádky z Bruntálu a Rýmařova.

„Jedna žena byla při příjezdu záchranářů v bezvědomí, její dýchání selhávalo,“ informoval Humpl. Zasahující lékař ji zajistil dýchací cesty a převedl na přístrojem řízenou ventilaci.

„Přes intenzivní péči se její stav prudce zhoršoval a na palubě sanitního vozu došlo k zástavě krevního oběhu,“ řekl mluvčí. Posádka záchranářů zahájila resuscitaci, ale ani přesto se nepodařilo obnovit činnost srdce zraněné ženy. „Podlehla  mnohočetným poraněním v oblasti hlavy, hrudníku a břicha,“ uvedl Humpl.

Záchranáři po nehodě ošetřovali ještě další dvě ženy a jednoho muže. Trojice byla při vědomí a mimo přímé ohrožení života. „Prvotní vyšetření odhalilo středně těžká poranění končetiny u pacienta a hrudníku u obou žen,“ dodal mluvčí s tím, že po neodkladné přednemocniční péči byli transportováni do krnovské nemocnice.

Fotogalerie
3 fotografie