Nechce stát v cestě pokračování koalice. Náměstek zodpovědný za oblast školství, sportu a vzdělávání svůj post opustí k 5. dubnu, kdy se koná městské zastupitelstvo, řekl dnes Štěpánek novinářům.

Primátor Tomáš Macura (ANO) jeho rozhodnutí přivítal. „V uplynulých dnech jsem absolvoval jednu z největších zkoušek své politické kariéry. A protože vím, že politik musí reflektovat nejen svou vlastní práci, ale i to, jak se jeho činnost jeví veřejně, rozhodl jsem se rezignovat,“ uvedl Martin Štěpánek. Dodal, že svým rozhodnutím chce umožnit jednání o pokračování stávající koalice ANO, hnutí Ostravak, KDU-ČSL a ODS.

Náhradníka za něj strana teprve vybírá. Policejní hlídka Štěpánka podle jeho tvrzení kontrolovala v lednu v době, kdy chtěl vůz pouze přeparkovat ze špatně osvětleného místa, kde mu někdo automobil v minulosti několikrát vykradl. Za jízdu pod vlivem alkoholu dostal pokutu 40 000 korun a na rok přišel o řidičský průkaz.

Náměstek dnes znovu zopakoval, že svého jednání lituje. „Byla to chyba, která se bez ohledu na mé další profesní působení nesmí nikdy opakovat.“ Primátor Macura, který jako první náměstka k rezignaci vyzval, jeho rozhodnutí uvítal. Postupně sílil i tlak dalších koaličních partnerů, kteří požadovali Štěpánkův odchod. „Rozhodnutí pana náměstka vítám, dost jsem v něj doufal. Myslím si, že je to rozhodnutí, které otvírá možnost a taky vysokou pravděpodobnost pokračování koaličního projektu v současné podobě,“ řekl Macura.