Změny se týkají nejen Domu umění, ale i části sousedního parku Koliště. „Dům umění byl koncipován jako dům v parku, a proto je se svým přírodním okolím neodmyslitelně spojen. Samotný park je důležitým kompozičním prvkem Malinovského náměstí, jednoho z nejvýznamnějších veřejných prostorů v Brně,“ sdělil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Co lidem chybí

Změny oblasti, která leží jen několik set metrů od Mahenova divadla přímo v centru města, ovlivní Brňané. „Chceme zjistit, co si o předprostoru Domu umění i jižní části parku Koliště myslí. Co dnes lidem na místě nejvíce chybí, jaké jsou zdejší silné a slabé stránky nebo třeba jestli se tady cítí bezpečně,” řekl ředitel Kanceláře architekta města Brna Michal Sedláček.

Video
délka: 00:14.21
Video se připravuje ...

Úpravy za 77 milionů korun: Jak se změní okolí Domu umění a park Koliště rozhodnou Brňané. Markéta Malá

Brňané mohou ještě měsíc hlasovat v anketě a její výsledky se pak stanou součástí soutěžního zadání. Anketa je dostupná online na stránkách KAM Brno.

„Sběr názorů i návrhů zůstane otevřený až do konce července. Tak, aby přihlášené architektonické ateliéry mohly ve svých návrzích zohlednit potřeby místních, “ uvedl Sedláček.

Postupné úpravy

Odhadované náklady na realizaci projektu činí zhruba 77 milionů. Změny se budou týkat území o velikosti více než jednadvacet tisíc metrů čtverečních. Oblast bude upravena postupně, park a předprostor Domu umění nezávisle na sobě. „Předpokládáme, že soutěž vyhlásíme v září,“ dodal radní Filip Chvátal.

Fotogalerie
12 fotografií