„V minulosti lidé nelegálně lovili zvěř kvůli masu. V posledních letech jde ale jen o zabití zvířete, což vnímám jako zvrácenost, které je třeba čelit. Proto vyzýváme po dohodě s policií veřejnost, aby nám pomohla pytláka za slíbenou odměnu odhalit,“ řekl generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček. 

Zvířata odstřelil a nechal ležet

Lesníci nalezli 26. října zastřeleného daňka a asi 200 metrů od něj jelena a laň. Po pěti dnech objevili dalšího usmrceného jelena.

„Nechybělo paroží a kusy nebyly ani připravené na krádež masa. Prostě je někdo zastřelil a nechal ležet. Oba jeleni byli mladí. Je to velká škoda, kterou penězi nevyvážíte,“ řekl vedoucí mikulovského polesí Zdeněk Piskač.

Kriminálka pátrá po neznámém střelci

Břeclavská kriminálka, která případy vyšetřuje, zatím pytláka nedopadla. Obdobný případ zastřeleného daňka se řešil v srpnu, nález zabité a na místě ponechané laně v první polovině roku.

Ve stejné oblasti usmrtil pytlák v květnu 2019 velkého jelena, jakých je podle lesníků velmi málo. I tehdy šlo o finanční, ale také chovatelskou ztrátu.

Informace o možném pachateli můžete zaslat na e-mail: miloslav.skoupy@pcr.cz nebo je oznámit v pracovní dny od 7 do 15 hodin na tel. čísle: 974 632 539.

VIDEO: Záchrana jelena v Českých Budějovicích. 

Video
délka: 00:34.13
Video se připravuje ...

Záchrana jelena v Českých Budějovicích. HZS Jihočeského kraje

Fotogalerie
7 fotografií