Srovnáno se zemí bude několik skladů, garáže, ale i administrativní objekty. „Demolice jsou dalším nutným krokem. Potřebujeme získat prostor pro samotnou halu, ale také pro parkoviště a související dopravní infrastrukturu, protože již počátkem příštího roku plánujeme zahájit výstavbu,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Mistrovství v roce 2024

Cílem je stihnout halu postavit rychle, aby se v ní mohlo uskutečnit mistrovství světa v hokeji 2024. Hala následně poslouží celé řadě sportů – hokeji, futsalu, volejbalu, tenisu, basketbalu, ale i boxu nebo krasobruslení.

Dále se počítá s využitím pro koncerty, muzikály, výstavy, kongresy, veřejné akce či show na ledě. Předpokládaná cena haly je odhadována na 2,5 miliardy korun.

Video
délka: 00:13.68
Video se připravuje ...

Uvolní se místo pro multifunkční halu, která má hostit mistrovství světa v hokeji. Markéta Malá

Hala se bude nacházet za pavilonem Z na výstavišti. „Zkušební provoz by mohl začít již koncem roku 2023, kompletně hotovo má být v roce 2024. Aktuálně také běží koncesní řízení na provozovatele haly na prvních 15 let jejího fungování. Očekává se vydání společného územního rozhodnutí a stavebního povolení pro tři stavby, tedy pro samotnou halu, část okolních ploch a na vodní díla,“ upřesnila primátorka.

Náhrady za demolice

Probíhá i jednání o náhradách ze strany města se společnostmi, jichž se bourání dotkne. „V případě veletrhů jde o vybudování dvou nových vjezdů či oplocení a o přesunutí spedice. Je nutný také nový provoz centrálního odpadového hospodářství stejně jako u dopravního podniku. Ten bude navíc také potřebovat některé nové zpevněné plochy a komunikace,“ upřesnil člen Rady města Brna Petr Kratochvíl.

Fotogalerie
12 fotografií