Oba muži měli naštěstí u sebe mobil, takže vytočili linku 156. Hlídka městské policie se po příjezdu nejprve ujistila, že muži uvěznění v přírodní pasti nejsou vážně zranění. Poté sáhla do úložného prostoru služebního vozu po netradiční pomůcce - pevném a dostatečně dlouhém psím vodítku.

Video
délka: 01:59.63

Strážníci vytáhli dva kamarády z hluboké strže Městská policie Brno

Strážník stojící na srázu ho pevně sevřel a kolegu opatrně spustil. Ten pak oběma mužům zespoda pomáhal, aby jim vodítko na kluzkém terénu posloužilo jako provizorní zábradlí. Uvězněná dvojice díky souhře strážníků už bez větších obtíží vystoupala ven,“ popsal zákrok mluvčí městské police Pavel Šoba.

Další cesta dolů pro peněženku

Ještě všal nebyl konec kuriózní události. Brňan, který vše nešťastným pádem odstartoval, zjistil, že dole zůstala jeho peněženka. Jeden ze strážníků tak znovu podstoupil sestup do strže. „Peněženku zakrátko našel v hustém porostu a vrátil ji majiteli,“ dodal mluvčí.

Poté už přišli ke slovu přivolaní záchranáři, kteří muže s krvácející zraněním v obličeji a natrženým uchem odvezli do Úrazové nemocnice. Kamarád pomáhají se záchranou vyvázl bez zranění.