Na 100 tisíc obyvatel připadá 2034 nemocných, před týdnem to bylo 1918 pacientů. Mezi 1,2 milionu obyvatel je kolem 24 500 nemocných. Nejvyšší nárůst je podle Ciupek u lidí v produktivním věku, u seniorů a u předškolních dětí. Očekává se, že budou počty ještě narůstat.

Podle hygieniků se o 95 % oproti minulému týdnu zvýšil počet případů s chřipkou. Před týdnem jich bylo přes 100 na 100 tisíc obyvatel, nyní je to tedy kolem 200 lidí s chřipkou. Zbytek lidí má akutní respirační nemoci jako nachlazení, rýmu, kašel nebo záněty horních cest dýchacích.

Zavře Kyjov i Hodonín

Vysoká nemocnost je ve všech okresech kraje. „Nejvyšší je v Brně, kde dosahuje 2218 nemocných na 100 tisíc obyvatel,“ uvedla vedoucí protiepidemického odboru jihomoravské hygienické stanice Renata Ciupek.

Kvůli tomu nemocnice zakazují návštěvy. Od soboty nebudou v Kyjově přístupná lůžková oddělení. Od pondělí zakáže návštěvy v celém areálu i hodonínská nemocnice.

Už týden trvají zákazy návštěv ve Fakultní nemocnici Brno a Fakultní nemocnici u svaté Anny v Brně. „Máme šest pacientů s chřipkou. Všichni jsou ve vážném stavu, čtyři dokonce v kritickém,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Veselá.

VIDEO: Meningokok je připravil o řeč, sluch i hybnost.

Video
délka: 03:16.48
Video se připravuje ...

Meningokok je připravil o řeč, sluch i hybnost Terapie.tv