Předběžné opatření, kterým soud zakázal Brnu nakládat s pozemky Jaselských kasáren, platí a je pravomocné, rozhodl Krajský soud v Brně. Soud tak dal za pravdu firmě Kliminvest, která získala pozemky smlouvou v roce 2007 a měla zajistit přestavbu areálu na byty, obchody a kanceláře.

Přestavbu však nezahájila ve smluvním termínu, pouze zbourala staré objekty, proto jí město v roce 2009 smlouvu vypovědělo.

Soud zatím rozhodl definitivně jen o předběžném opatření. O platnosti či neplatnosti výpovědi se bude dále rozhodovat. Město tak nemůže s pozemky nakládat. Jakákoli výstavba mezi ulicemi Štefánikova a Střední se tak znovu oddaluje. Město se neúspěšně snažilo dohodnout s firmou mimosoudně.

Kliminvest město také žaluje o náhradu škody 360 milionů korun, s penále dosahuje 480 milionů a každý rok se má penále zvyšovat o 40 milionů.

Město už v minulých měsících chystalo dílčí změnu územního plánu, aby bylo možné postavit více bytů místo původně plánovaného většího množství obchodů a kanceláří.

V bývalých Jaselských kasárnách se natáčel seriál Četnické humoresky. Od demolice budov areál zarostl náletovými dřevinami a zůstává neudržovaný.

Fotogalerie
13 fotografií