Tomáš Töpfer s Ivanem Trojanem, Zdeňkem Junákem a dalšími kolegy tam řešili zapeklité případy coby četníci z Četnické pátrací stanice Brno. V Jaselských kasárnách se totiž natáčely všechny tři řady Četnických humoresek. Jejich služebna, stejně jako všechny okolní budovy, šly k zemi už v roce 2007.

Jaselské kasárny jsou typickým brownfieldem uprostřed města. Tedy zanedbaným nevyužitým areálem, který přitom má díky své jedinečné poloze reálnou šanci stát se živou městskou čtvrtí s atraktivním bydlením i potřebným zázemím,“ domnívá se náměstek primátora pro územní rozvoj Martin Ander.

Video
délka: 00:45
360p 240p

Místo, kde dříve cvičili a bydleli vojáci a natáčel se i slavný seriál Četnické humoresky, je dnes je zóna náletových dřevin. Hynek Zdeněk

Současný územní plán počítal v tomto místě hlavně s výstavbou kanceláří a nových obchodů. Město se ale rozhodlo, že raději posílí bydlení a občanskou vybavenost.

„Záměr pořídit tuto změnu územního plánu byl schválen Zastupitelstvem města Brna v červnu minulého roku. Nyní je veřejnosti předkládán k připomínkám návrh zadání změny. Připomínky může podat každý občan, a to písemnou formou nejpozději do pátku 31. března 2017,“ uvedl mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.

Fotogalerie
15 fotografií