K rozsáhlé vlakové výluce, která odstartovala v červnu, se o prázdninách přidává oprava tramvajových nástupišť před budovou hlavního nádraží v Brně. Všeobecný chaos, který tímto vzniká, vytváří potenciální nebezpečí. Lidé se proplétají mezi auty, tramvaje odjíždějí z náhradních zastávek, přičemž jedna je umístěna přímo na silnici.

Oprava prostředního ze tří tramvajových ostrůvků znepříjemňuje cestu především starším lidem a těm, kteří brněnské nádraží neznají. Na opravované nástupiště chodí lidé, kteří často přehlédnou plánky a ukazatele, jež vypadají spíše jako odkladiště značek než jako přehledné pomůcky k orientaci.

Video
délka: 00:27.69

Dopravní chaos v Brně: Na hlavní nádraží nejezděte, pokud nemusíte! Jolana Halalová

Vzniklý zmatek se snaží řešit asistent dopravy, který je ovšem na masu lidí sám. „Ale já potřebuji na dvojku a ta jezdí z tady toho nástupiště,“ rozčiluje se paní Dana (65). A není sama. Rozčilených a zmatených lidí je na nádraží spousta. 

„Mám malé děti, nenechám je přece pobíhat mezi auty. Tohle není dořešené,“ vysvětluje své rozhořčení mladá maminka Marcela (27). Na nádraží sice najdeme tabule s plánky, ve shonu ale lidé hledají spíše logickou cestu, než aby studovali složité popisky. Jednoduché značení ovšem chybí. 

Dalším problémem je vlaková výluka. „Já jsem zastávku tramvají našel, ale zastavila mě paní a ptala se, jak se dostane šalinou P6 na nějaké dolní nádraží. Tak to jsem vůbec nevěděl,“ říká cestující Pavel (42) a poukazuje na fakt, že ani místní netuší, z jakých nádraží vlaky vlastně jezdí. 

Rada pro všechny, kteří plánují cestu do Brna: Připravte si pevné nervy, ať už cestujete vlakem, autobusem nebo autem. K výluce vlaků, opravě tramvajového stání se totiž přidává ještě rekonstrukce komunikací v centru města. Brno se o prázdninách stává jednou velkou dopravní zácpou...

Fotogalerie
21 fotografií