Král majálesu Jara oblékl před půl devátou večerní tričko s nápisem King Brno a před tisíci aplaudujícími diváky se zahalil do rudého královského pláště. Od svého předchůdce Dana Vinciho IV. , shodou okolností také zástupce VUT, převzal korunu. Poté oba slavnostně defilovali po molu mezi diváky.

Video
délka: 01:29
480p 360p 240p

Korunovace nového Krále majálesu v Brně. Vlády se ujal Jaroslav List (22) z Vysokého učení technického Zdeněk Matyáš

I když v davu jásali především „technici“, uznání se jejich lídrovi nakonec dostalo i od konkurence. A pochopitelně především od dívek. „Vypadá obstojně, hezkej. Jen škoda, že se nedal na naši školu,“ svěřila se jedna z dívek kamarádce u zábrany oddělující diváky od hlavního pódia.

Brno, studentů plno!

Nový král vysokoškoláků působil jistým dojmem, nešetřil úsměvy. Gratulace ze všech stran jen pršely. Se svou troškou do mlýna přispěchal i primátor Brna Petr Vokřál (ANO). „Brno bylo, je a bude městem študáků. Jsem rád, že se skvěle bavíte,“ vzkázal do tisícihlavého davu.

Video
délka: 01:51
1080p 720p 480p 360p 240p

Brno hraje všemi barvami: Vypukl majáles, stovky studentů míří na festival hudby a zábavy Zdeněk Matyáš

Po boku Královny majálesu Andrejky si Jara alias Jaroslav List užíval hvězdné okamžiky. Brzy přestal registrovat záplavu darů, které se mu pomyslně snesly k nohám. Největší ohlas vyvolalo sdělení, že král nezůstane na suchu. „Pivovar Starobrno věnoval královské výsosti 730 piv,“ prozradil moderátor.

Král nezapomněl na svou družinu

Novopečený panovník v pořadí 14. brněnského majálesu ukázal, že si bude nejspíš počínat moudře a uvážlivě. Poklonu totiž složil těm, kteří mu na trůn obětavě pomohli. „Díky klukům z královské družiny, ale i dalším kamarádům. S jejich pomocí bych sám nic nedokázal,“ usmíval se sympatický Jara a odešel i se svou suitou slavit do zákulisí. Pódium vzápětí ovládla se svou noční show slovenská skupina No Name.    

Král Jara alias Jaroslav List (22)

Pochází z jihomoravské obce Křepice, studuje v magisterském programu Konstrukční inženýrství. Se svým Týmem 42 získal loni 2. místo na mezinárodním finále soutěže EBEC v Bělehradě, získal Cenu rektora za reprezentaci VUT. Je organizátorem Fotbalového souboje univerzit, hraje na klavír, rád relaxuje při vyjížďkách na kole.

V souboji o letošní korunu Krále majálesu se Jarovi postavili tři konkurenti: Honza (Mendelova univerzita), Jirka (Veterinární a farmaceutická univerzita) a Cesar (Masarykova univerzita).

Fotogalerie
17 fotografií