Vorlíček zemřel v pondělí 6. března v nemocnici, kam byl převezen poté, co na bezmála půl hodiny uvízl pod ledem brněnského lomu Hády, kde byl s kamarádem plavat. Zřejmě právě pro jeho zálibu v otužování se rodina rozhodla na parte umístit jeho fotografii v plavkách.

Pod textem smutečního oznámení je vytištěn obrázek orla, který připomíná režisérovu přezdívku. Všichni mu totiž kvůli jeho příjmení říkali Vorel. „Do teplých krajin odletí 14. 3. ve 12 hodin,“ oznamuje pak rodina datum pohřbu, který se uskuteční na prknech Městského divadla v Brně, kde Vorlíček déle než čtvrt století působil.

Parte neuzavírá dlouhý seznam pozůstalých, jak tomu bývá. „Za celou rodinu Juanita,“ píše se na něm pouze. Jde zřejmě o přezdívku Vorlíčkovy přítelkyně Jany, která také na Facebooku smuteční oznámení vyvěsila. „Děkuji všem za vyjádření soustrasti a vaší podpory,“ napsala k němu. V komentářích pak prozradila, že na pohřbu určitě zazní »jeho milovaní Iron Maiden«.

Režisérovi nejbližší kamarádi také ocenili citát »Aj ten váš Kristus«, kterým smuteční oznámení končí. „Už teď je, věřím, že nadšený tím závěrečným citátem, byť není úplný… Zasvěcení ví…,“ napsal jeho kamarád Vojtěch. „Právě, jen zasvěcení ví…,“ odpověděla Vorlíčkova partnerka.

V pravém horním rohu je pro změnu citát, který patří patrně jen Milanovi a jeho přítelkyni: »Miluji tě! Taktéž!« To si v americkém kultovním filmu Duch říkali Patrick Swayze a Demi Moore. Jejich láska jim vydržela i za hrob...

Podívejte se na video, jak otužilci plavou pod ledem:

Video
délka: 00:38

Dechberoucí video: Petr se potopí do ledové vody a plave pod ledem! David Vencl

Fotogalerie
18 fotografií