Z vozu zmizel dron, fotoaparáty s objektivy, baterie, stativ, telefon, monitor a další technika. A kufr se servisním vybavením. Škoda je suma sumárum 400 tisíc korun.

„Na Macoše jsme udělali pár záběrů, připravujeme nový pořad pro brněnskou hvězdárnu. V autě byla řada kufrů s technikou, které nemůžete pokaždé vláčet s sebou. Šli jsme na krátkou obhlídku dalších prostor v Rudickém propadání,“ popsal osudovou půlhodinu spoluzakladatel specializované firmy Tomáš Tichý.

Lidé z firmy UpVision už vědí, že udělali chybu. Nechat auto plné techniky se nevyplácí ani uprostřed přírody. „V Moravském krasu jsou na exponovaných místech instalovány fotopasti. Mimo jiné kvůli četným krádežím z minulosti. Tato událost je každopádně svým rozsahem neobvyklá,“ řekla policejní mluvčí Andrea Cejnková. Zda fotopast monitoruje i místo krádeže technky, mluvčí neprozradila.

Šli zloději najisto?

Tomáš Tichý s kolegy na nic nečekali. Obrátili se na známé a přátele s žádostí o pomoc přes sociální sítě. Podrobně popsali, co se ztratilo. Dostala se jim zatím velká vlna solidarity.

„Většina věcí je natolik specifických, že by se snaha prodat je v naší komunitě okamžitě rozkřikla. A další část techniky je prakticky neprodejná. Zda šlo o krádež na zakázku, nemohu vyloučit. Věřím, že se něčeho dopátráme,“ míní Tichý.

Firma vypsala speciální odměnu. Kdo by se dostal chmatákům na kobylku, nebo zjistil zásadní informace o ukradené technice, má jistý vyhlídkový let kolem Brna.

Reakce na Facebooku

Za 10 let jsem měl cca 12x vykradené auto. Tak strašně rád bych nějakého zloděje chytil klidně i u cizího majetku. Držím palce, ať se najde. (David Nedvídek)

Kolem je jen les, kde řádil před 3-4 lety recividista, který vykradl během jednoho roku 150 objektů a automobilů. Podle rozsudku, co mi přišel, byl odsouzen jen na 2 roky. Takže už je venku, možná je to on. (Philipp Tihelka)

To je nepříjemné. Ale pořád se to omílá dokola, auto není trezor. Přeji hodně štěstí v hledání. (Sylva Zouharová)

Dejte to do skupiny DSLR video. Je tam 6500 českých členů z oboru. (Roman Matýšek)