„Všechny jeho excesy jsou ostudou nejen pro Brno. Přesáhly už hranice města, mluví se o nich i v zahraničí,“ tvrdí Šťástka. Pro odstoupení Hollana je prý aktuálně minimálně 10 důvodů. Mimo jiné zbytečné zahraniční cesty, papalášské způsoby cestování služebním vozem, nulová kompetence k řízení dopravy v Brně a jedna veřejná ostuda za druhou. 

 

„Brno proslavil svým bičováním v pochybném podniku na Ukrajině, naposledy černou jízdou v městské dopravě. Chybu nepřiznal. Naopak vylhanou historkou o útěku z autobusu s tím, že hledal ztracené klíče, vše dovedl do absurdna,“ dodal Šťástka. Matěj Hollan na dotaz Blesku reagoval stručnou SMS zprávou. „Dobrý den, děkuji jim za názor.“

O nic sdílnější nebyl ani 1. náměstek primátora Brna Petr Hladík (KDU-ČSL). „My máme koaliční smlouvu s Žít Brno, ne s Matějem Hollanem.“

Hnutí Žít Brno reagovalo na vyjádření brněnské ODS obsáhlým rozborem 10 bodů, ve kterých je Hollanovi vytýkana nekompetentnost a skandály, které Brno poškozují. Došlo i na pitvání "bičování" v sadomasochistickém nevěstinci. "Jednalo se o vyhlášenou kavárnu Sacher-Masoch v centru Lvova, která slouží jako turistická atrakce, kam se chodí za podobným zpestřením. Co dělá náměstek Hollan ve svém soukromí je pouze jeho věc, překvapuje nás, že zástupci "konservativní pravicové strany" tuto svobodu nectí," stojí mimo jiné v prohlášení Žít Brno.

ODS podle Šťástky i tak hodlá oslovit další partaje, aby zjistila, zda získá podporu pro prosazení bodu o odvolání kontroverzního náměstka na zastupitelstvu.

Nejbližší zasedání brněnských zastupitelů bude v úterý 15. listopadu.

Fotogalerie
7 fotografií