Několik desítek svých příznivců nechala čekat před knihkupectvím více než půl hodiny. „Zvažuji, že budu po společnosti Barvič a Novotný požadovat omluvu,“ řekla Blesku Samková. Zároveň zjistila, že její kniha je u Barviče už vyprodána.
Otec Samkové zval policisty na kávu
Do řeči se dala i s hlídkujícími policisty. „Vím, že jen děláte svou práci. K žádným excesům tady nedojde,“ prohlásila Samková. Její otec dokonce policisty zval na kávu, ti však zdvořile odmítli s odkazem, že jsou ve službě.
Oficiální páteční autogramiádu Samkové knihkupectví zrušilo s odkazem na nevoli vůči knize na sociálních sítích. „Jde o nepřiměřený nátlak shora. Kniha je příspěvkem k diskuzi o postavení islámu v moderní evropské kultuře,“ reagoval Luboš Koláček, jednatel vydavatelství Bondy, které knihu uvedlo na trh.