S Nanukem a Kometou poprvé Cora vyrazila do výběhu, když jim bylo tři a půl měsíce. Medvíděti, které zatím nemá jméno a ani se nezná jeho pohlaví, ale ještě nebyly ani tři měsíce!

„Může v tom hrát roli to, že je medvídě jedno a v boxu se nudí, ale může to být i extrémně teplým počasím,“ říká ředitel Zoo Brno Martin Hovorka. Cora a malý chlupáč potřebovali absolutní klid. V porodním boxu je snímaly pouze kamery. Koncem minulého týdne je poprvé od narození medvíděte navštívil i chovatel, který za nimi teď bude chodit pravidelně, aby zjistil, jak medvědice reaguje.

Video
délka: 00:56.38

Medvědice Cora Blesk TV

„První kontakt proběhl dobře. Cora sice byla trochu nervózní, ale tento postup je důležitý, aby si postupně zvykala na přítomnost lidí a byla připravena na první veterinární prohlídku mláděte,“ říká chovatel Jaroslav Jasínek.

Pokud bude vše probíhat v pořádku, uzavře zoo na nezbytnou dobu vstup do venkovního výběhu a vyčistí medvědům bazén. Pak už nebude nic bránit tomu, aby rodinku spatřili i návštěvníci zoo. Odhadem by to mohlo být v prvních březnových týdnech. Až veterináři zjistí pohlaví medvíděte, jméno mu vybere veřejnost.

Cora porodila první dvě životaschopná medvíďata v roce 2007, dostala jména Bill a Tom a další dvě – Nanuka a Kometu – přivedla na svět v roce 2012.

Fotogalerie
7 fotografií