Vybrané filmy neposkytují bezduchou zábavu ani se nesnaží prvoplánově šokovat. "Visions of Light přináší na plátno originální, vzrušující, neotřelé či tajemné zápletky, rozporuplné i dojímavé postavy a originální prostředí a atmosféru. Mají potenciál nadchnout filmové fajnšmekry a přivést k filmovým klenotům i nezasvěcené milovníky stříbrného plátna," uvedl Petr Šoupal, jeden z pořadatelů.

Přehlídku zahájí 6. listopadu v 17:00 film režiséra Alberta Parkera Černý pirát z roku 1926. Celkem festival nabídne deset snímků různých žánrů, jejichž autoři se navzdory původnímu odmítání stali klasiky a ikonami. Každé projekci předchází lektorský úvod, který osvětlí společenský a umělecký kontext díla.

Závěrečným filmem přehlídky je hudební dokument Bude to nahlas! o třech rockových kytaristech různých generací a stylů. Před kamerou se potkali Jimmy Page z Led Zeppelin, The Edge z U2 a Jack White z White Stripes. Podrobnosti o programu najdou zájemci na webových stránkách www.visionsoflight.cz.