Návštěvníkům dnes přálo počasí a vedra, která vládla přes den, večer pominula. Iron Maiden koncert otevřeli reprodukovanou skladbou Doctor, Doctor od skupiny UFO. Posléze vtrhli na pódium s písní Moonchild z jednoho ze svých nejúspěšnějších alb Seventh Son of a Seventh Son. Následovala Can I Play With Madness ze stejné desky z roku 1988.

Účastníci koncertu známé písně odměňovali dlouhým potleskem a zpěvák Bruce Dickinson je k tomu ještě opakovaně pobízel. "Dnešní koncert se podle mne vydařil více než ten loňský v Praze. Byla lepší atmosféra a také počasí," řekl ČTK jeden z fanoušků Iron Maiden Ivo Rosypal z Brna.

V publiku měla většina lidí na sobě trička s motivy Iron Maiden a někteří své oblíbené kapele zasvětili dokonce rozsáhlá tetování. Dvouhodinový koncert uzavřely tři přídavky. Poslední písní byl druhý sigl skupiny z roku 1980 Sanctuary.

Iron Maiden jsou považováni za jednu z nejvlivnějších metalových kapel. Za dobu své existence prodali téměř 90 milionů alb a odehráli více než 2000 vystoupení v 58 zemích po celém světě. Doposud vydali 15 studiových desek, poslední The Final Frontier v roce 2010. Kapela si do Brna odskočila z Německa, kde bude hrát znovu v pondělí.

Brněnský Velodrom ve středu 18. června přivítá další rockovou legendu. Přijede kanadský zpěvák Bryan Adams. Koncert zatím není vyprodaný.