Středa 4. října 2023
Svátek slaví František, zítra Eliška
Oblačno 18°C

Keltské dobroty i swingová tančírna: Brno v srpnu zasype nadílka festivalů

/
 • Keltské dobroty i swingová tančírna: Brno v srpnu zasype nadílka festivalů.
  6. srpna 2022 ● 09:13

  V covidové době se nemohly konat, letos se v Brně s festivaly roztrhl pytel.  Netradiční podívanou, včetně irských tanců a ohňové show, nabídne keltská slavnost Lughnasad. V unikátním prostředí přímo před pevností Veveří v rámci festivalu Hrady vystoupí Anna K nebo David Koller. Hudební, divadelní, filmová a taneční vystoupení zaplní Brno v rámci festivalu Uprostřed.

 • 1.

  Ohňová keltská show

  Do dávných keltských časů se mohou Brňané přenést už první srpnový víkend. Na hradě Veveří se v sobotu koná festival Lughnasad. Pojmenovaný je po keltské slavnosti, oslav počátků sklizně. Lidé se tehdy radovali, že mají úrodu. Součástí programu bude výuka irských tanců, přehlídka koní i ohňová show. Ve stáncích s řemeslnými výrobky budou prodávat kovotepci, šperkaři nebo filcaři oblečení v dobových kostýmech. Nározně předvedou jak se žilo za časů keltských předků.

  Ohňová keltská show
  Autor: Markéta Malá

 • 2.

  Brazil Fest s alegorickými vozy

  Největší latino událost v České republice bude hostit Brno až do neděle 7. srpna. Festival zahájí dva brazilská kytaristka Cristina Azuma a oceněný hudebník Paolo Bellinati. Hlavní atrakcí Brasil Festu bude karnevalový průvod srdcem Brna s alegorickými vozy. „Letos jsem se vydala opět do Brazílie na vysněný karneval, ten se ale bohužel na poslední chvíli přesunul. A tak se moc těším, že si v karnevalovém průvodu zatančím doma, v naší krajině,“ svěřila se tanečnice Veronika Lálová.

  Brazilský karneval, keltské dobroty i swingová tančírna: Brno v srpnu zasype nadílka festivalů
  Autor: Archiv TIC, Michal Růžička

 • 3.

  Originální prostředí festivalu Hrady

  Středověkou atmosféru nabídne festival Hrady. Koncerty se uskuteční 12. a 13. srpna v unikátním prostředí přímo před pevností Veveří. Vystoupí například Tomáš Klus, Anna K. nebo Chinaski. V ceně sobotního lístku je i vstup na prohlídkové okruhy hradu. „Právě možnost spojení hudebního zážitku s návštěvou památek je to, co už sedmnáct let dělá festival jedinečným,“ tvrdí organizátor Michal Šesták. Na festival Hrady mohou návštěvníci přijít i v dobových kostýmech, součástí festivalu je totiž také karneval a vyhlašována bude nejhezčí maska. Z Brna putuje festival v srpnu ještě na Bouzov a do Hradce nad Moravicí.

  Originální prostředí festivalu Hrady
  Autor: Markéta Malá

 • 4.

  Swing a folklor na festivalu Uprostřed

  Brněnský festival Uprostřed, který se koná po celý srpen, představuje místní umělce. Návštěvníky čeká hudební nadílka od folkloru přes rock’n’rollový návrat do padesátých let. Součástí budou i divadelní, filmová a taneční vystoupení. „V krásné atmosféře Denisových sadů vás roztančí swingová tančírna s ukázkovou lekcí tance. V zahradě vily Tugendhat se vrátíme do 20. let s němým filmem Ztracený svět za hudebního doprovodu Toma Holiče,“ upřesnila manažerka TIC Hana Novosadová.

  Swing a folklor na festivalu Uprostřed
  Autor: Archiv TIC, Michal Růžička

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
Video se připravuje ...

Dnešní horoskopy