9. srpen 2020
Svátek slaví Roman, zítra Vavřinec

Odměňte děti za vysvědčení: Kostkohraní na Špilberku, koncerty, divadla i diskotéka

/
 • Vysvědčení volá! Jak potěšit děti v Brně za odměnu za hezké známky?
  27. června 2020 ● 09:15

  Jedničkáře můžete na konci letošního netradičního školního roku odměnit návštěvou zábavního centra, zoo anebo výstavy plné lego kostiček. Toho, kdo zlobil, nedělal úkoly a vysloužil si špatné známky, pokárá klaun v šapitó na festivalu Kamenka open.

 • 1.

  Kostohrádky na Špilberku

  Model hradu Špilberku, desítky aut a letadel a spousta vláčků – a to vše postavené z kostiček Lega! Ráj milovníků této stavebnice se nachází v muzeu města Brna, které právě otevřelo výstavu Kostkohrádky.

  „Na výstavě si děti a jejich rodiče mohou prohlédnout nejrůznější modely. Jsou mezi nimi osobní, závodní i nákladní auta, motocykly, jeřáby, bagry a stavební stroje, letadla, vrtulníky, ale i nádraží nebo hasičská či policejní stanice,“ říká mluvčí hradu Michael Kalábek. Expozice Kostkohrádky bude otevřená do 30. srpna 2020 a lidé ji najdou v přízemí jižního křídla hradu Špilberku. Rodinné vstupné stojí 140 korun, děti do 6 let zaplatí jen desetikorunu.

  Kostohrádky na Špilberku.
  Autor: Archiv Špilberk, M. Budikova

 • 2.

  Dovolená s čápem

  Bruno family park ve Slatině pořádá ke v neděli akci s názvem Dovolená s Brunem. Na děti čeká bohatý animační program, mohou si zatančit na diskotéce, pořídit snímek ve fotokoutku a během dne bude probíhat hned několik soutěží. Děti přivítá maskot, který se jmenuje stejně jako zábavní centrum – čáp Bruno.

  Maminky se mohou nechat hýčkat v kosmetickou masáží a pro tatínky je připraven florbal. „Díky Florbalu Židenice si budete moci vyzkoušet střelbu na bránu," říká manažer centra Lukáš Bureš. Rodiná vstupenka pro dva dospělé a dvě děti stojí na celý den 849 korun. Centrum nabízí i nejen vnitřní, ale i venkovní areál s obří skluzavkou, netradičním kolotočem, trampolínami a dráhou se šlapadly.

  Dovolená s čápem.
  Autor: Markéta Malá

 • 3.

  Šapitó na festivalu

  Kamenka open je brněnský festival, který zahrnuje jak hudební, tak i divadelní a filmové produkce. „Chodím každým rokem s rodinou, letos se chystám už po jedenácté, těším se i na dobré jídlo, vždycky se na festivalu prodávají bio produkty, ale i maso na grilu a samozřejmě pivo,“ říká Martin Čermák.

  V sobotu a v neděli nabídne akce zejména koncerty a divadla. Vystoupí například kapela Funky Chicken, jazzové WHM Trio anebo Cimbálka Tvojehodědy. V cirkusovém šapitó bude opět sídlit dětský koutek, tentokrát s vodními prvky a jinými atrakcemi. Festival se koná na louce nad Kamennou kolonií a vstupné je dobrovolné.

  Šapitó na festivalu.
  Autor: Markéta Malá

 • 4.

  Komentovaná krmení v zoo

  Odměnou za vysvědčení může být i návštěva zoologické zahrady na Mniší hoře v Bystrci. Hned na začátek prázdnin si navíc brněnská zoo připravila překvapení, už od 1. července obnovuje oblíbená komentovaná krmení. A naplánovány jsou i další letní akce.

  Ke světovému dni šimpanzů 14. července se v zoo bude konat program, jehož součástí budou zábavné úkoly pro děti a promítání filmů. „Na Mezinárodní den tygrů 29. července uděláme speciální komentované setkání a soutěžní stezku, pak máme v plánu i Den adoptivních rodičů 29. srpna. Budeme pořádat hudební a divadelní vystoupení, atrakce a hry pro děti, opékání špekáčků a jízdy na ponících,“ vyjmenovává mluvčí Michal Vaňáč. Zahrada je denně otevřena od 9. do 18. hodiny a rodinné vstupné stojí 430 korun, dítě do tří let je zdarma.

  Zájem vidět zvířátka i v prosinci je veliký.
  Autor: archiv Zoo Brno

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 1

guardek: odmena za 3 mesice flakani

(27. 06. 2020 10:18)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy