15. srpen 2020
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym

Letňáky v Brně budou! Pořadatelé ladí nabídku filmů

/
 • Novinky ve Scale.
  13. června 2020 ● 10:52

  Populární zábavou pro Brňany v letních měsících jsou kina pod širým nebem, v největším městě Moravy je nacházíme každým rokem minimálně na čtyřech místech. Letos byla kvůli koronaviru situace složitější. Nakonec letňáky budou, program se ale bude ladit „za chodu“.

 • 1.

  Autem nebo pěšky na výstaviště

  Autokino na brněnském výstavišti je určeno jednak pro posádky vozidel, ale i pro jednotlivce jako klasický letní „biják“. „V prodeji jsou lístky na sezení pro jednotlivce a fungujeme jako typické letní kino. Máme k dispozici židle a stolky. Postupně podle zájmu budeme upravovat poměr vstupenek v prodeji pro auta versus pro lidi,“ vysvětluje organizátor Jakub Klečka.

  Vstupenka pro jednotlivce stojí 115 korun. Lístek pro jedno auto včetně posádky se prodává za 300 korun. Můžou v něm sedět maximálně dvě osoby, nebo jedna rodina. Vstupenky nelze koupit na místě, kupují se na webu nebo v aplikaci BVV. Kino je umístěné za pavilonem Z, jako místo vjezdu funguje devátá brána. „Budeme promítat například 3 bobule nebo novinku Problémissky. Pracujeme na získání licence na Pulp Fiction,“ dodává Klečka.

  Autem nebo pěšky na výstaviště.
  Autor: Archiv BVV

 • 2.

  Swing ve středu města

  Letní kino v historických kulisách radnice městské části Brno-střed na Dominikánské ulici zahajuje letos sezónu až na konci června. „Sezónu odstartujeme v pátek 26. června českým filmem Jízda, kterému bude předcházet vystoupení kapely Panracek. Zahajovací večer je pro diváky zdarma,“ říká organizátorka Monika Šimková a dodává, že poslední film se bude promítat 28. srpna.

  Součástí letního kina je cyklus Das Sommerkino, pořádaný ve spolupráci s Goethe institutem, který představí filmy z německy mluvících zemí. Program letního kina doplňuje také výběr z kolekce skandinávských filmů. „V letošním roce programovou nabídku rozšíří swingové a rock'n'rollové taneční večery s filmovým doprovodem,“ láká Šimková. Vstupenka stojí 100 korun, za filmy zařazené do cyklu Sommerkino a taneční večery zaplatíte jen polovinu.

  Swing ve středu města.
  Autor: Archiv Brno-střed

 • 3.

  Novinky ve Scale

  Novinky ve Scale umístěné v prostoru nádvoří Místodržitelského paláce. Pořádá jej kino Scala ve spolupráci s Moravskou galerií, promítání se koná třikrát týdně – v úterý, ve čtvrtek a v sobotu. „Kapacita maximálně 120 míst, což odpovídá bezpečnostním přepisům, nyní jsou povoleny akce do 500 lidí,“ říká mluvčí kina  Eva Petláková. Promítání začne 30. června a ukončeno bude na konci srpna.

  „Letošní změnou je, že nebudeme mít program dopředu na dva měsíce. Budeme jej zveřejňovat vždy zhruba na 14 dní dopředu. Diváci se během karantény dívali doma na staré filmy, čili logicky chtějí nyní vidět novinky. Jenže distributoři zatím vyčkávají, dokonce tají, kdy budou premiéry. My novinky do programu zařadit chceme,“ vysvětluje mluvčí. Jednotné vstupné je 100 korun.

  Novinky ve Scale.
  Novinky ve Scale.
  Autor: Archiv Scala.

 • 4.

  Nejstarší letňák

  Nejstarší brněnské letní kino promítá letos jubilejně už podesáté. „Biják“ se nachází na dvoře Městského divadla a zahájí letošní sezónu v sobotu 28. června filmem Vlastníci. „Těšit se můžete také na film Tenkrát v Hollywoodu nebo Poslední aristokratka,“ říká organizátorka Andrea Hauková.

  Zajímavostí je, že se jedná o jedinou kino-restauraci pod širým nebem v Brně. „Nabízíme určitý nadstandard. Neprodáváme jen pivo, víno a párek v rohlíku. Objednat si můžete i míchané nápoje. Kuchaři přímo před hosty grilují. Nejoblíbenější jsou burgery,“ dodává Hauková. Poslední projekce se bude konat 23. srpna 2019. Vstupenky stojí 99 korun.

  Nejstarší letňák.
  Autor: Archiv MdB

  Fotogalerie
  5 fotografií

   

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 2

ronyz: Netfix 👏👏👏

(13. 06. 2020 11:12)

krapotkin: A budou to jiné filmy, než ty, které nám už popadesáté vnucují česky mluvící TV stoky ?

(13. 06. 2020 10:56)
Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy