22. únor 2019
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk

Svátek zamilovaných se blíží: Tipy, kam můžete vyrazit na Valentýna v Brně

/
 • Svatý Valentýn klepe na dveře: Jak ho strávit v Brně?
  11. února 2019 ● 10:35
   

  Mnoho akcí je připraveno pro zamilované Brňany na blížící se valentýnský svátek. Svátek oslavuje světce, který prý měl léčitelské schopnosti a za zády císaře oddával zamilované páry, kterým bylo bráněno ve sňatku. Pokud nevíte, kam se svou láskou vyrazit, nechte se inspirovat.

 • 1.

  Tajemno v Labyrintu pod Zelným trhem

  Labyrint pod Zelným trhem pořádá na Valentýna tři speciální limitované prohlídky – v 16.30, 17.30 a 18.30. Návštěvníci nakouknou do tajemných zákoutí středověkých chodeb a mohou se těšit na neobvyklý valentýnský výklad. Za 160 Korun získají zájemci i skleničku sektu, růži a sladké překvapení. „Výklad v Labyrintu je obestřen tajemstvím - ostatně jako celé brněnské podzemí, ale můžu prozradit, že tématem bude láska,“ usmívá se Jan Gerych, manažer marketingu TIC Brno. Dodává, že speciální prohlídky bývají obvykle předem vyprodány a proto je lepší rezervovat si vstupenky předem.

  Tajemno v Labyrintu pod Zelným trhem

 • 2.

  Romanticky na věži Staré radnice

  Pro sportovně naladěné páry je vhodná rozcvička v podobě 173 schodů věže Staré radnice. Kdo miluje vítr ve vlasech a chce svou lásku stvrdit polibkem s romantickým výhledem na město, může 14. února vystoupat na věž jedné z nejstarších a nejznámějších brněnských památek. Ke vstupence dostanete pohár horké medoviny, růži a sladkou odměnu. Zatímco v Labytintu pod Zelným trhem si zamilovaní budou přiťukávat tradičním šampaňským, na věži Staré radnice zavoní medovina. „Horký nápoj ohřeje. V podzemí panuje trvale mírné klima, takže tam dostanou návštěvníci sekt,“ říká Jan Gerych z TIC Brno.

  Romantický Valentýn na věži Staré radnice

 • 3.

  Valentýn v zoo

  Na návštěvníky brněnské ZOO čekají 14. února speciální „zamilovaná“ komentovaná setkání s tygrem sumaterským, pandou červenou a surikatami. „Každý pár, který přijde do Zoo Brno, obdrží na pokladně sladkou odměnu. Bude ve formě bonbónů nebo čokolád,“ láká mluvčí Michal Vaňáč. Na zamilované páry čekají také soutěže. V jedné z nich mohou vyhrát „VIP“ osobního průvodce, který jim ukáže jakékoliv zákoutí ZOO si budou přát, a to bez nutnosti plahočit se pěšky nahoru a dolů. Dostanou totiž k dispozici elektrovozík, který není běžně pro návštěvníky k dispozici.

  Valentýn se zvířátky v Zoo Brno

 • 4.

  Žhavá noc plná lásky a saunování

  Horko bude zamilovaným v termálních bazénech lázeňského centra Infinit v části Brna Kníničky. Speciální saunová noc u příležitosti svátku zamilovaných se nebude konat 14. února, ale před víkendem v pátek 22. února 2019. „Je to zpestření pro hosty, které pořádáme vzácně. O tyto akce je veliký zájem kvůli géniu loci. Osvětlené lázně mají své kouzlo. Součástí letošní saunové noci bude kromě venkovního koupání a saunování i raut a tombola“říká manažerka Eva Lavičková. Vstup do wellnes centra je možný po skončení běžného provozu od 22:35 a platí po tři hodiny. Zajímavostí je čokoládová fontána a chybět nebude ani sekt. Cena je 850 Korun na osobu.

  Žhavá noc plná lásky a saunování

 • 5.

  Pomozte druhým, darujte krev

  Zamilovaný 14. únor Svatý Valentin vykonal podle legend mnoho pozitivního a šel příkladem. Dobrý skutek mohou udělat i zamilovaní Brňané, kteří navštíví Fakultní nemocnici Brno a darují 14. února krev v rámci speciální akce. Dárci, kteří přijdou v páru, obdrží dárek. „Transfuzní a tkáňové oddělení Fakultní nemocnice Brno zve tradičně všechny zájemce o dobrovolné darování krve – opakované i prvodárce. Valentýnský odběr krve začíná v 6:30 hod a končí ve 13 hod. Prvodárci mohou přijít bez objednání po celé dopoledne, nejlépe však v čase od 6:30 do 10 hod,“ upřesňuje mluvčí Pavel Žára.

  Darujte krev a jděte příkladem jako svatý Valentin

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud
VYHLEDAT VÝSLEDKY Načítám
1080p 720p 360p
ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy