„Na plese nebudou chybět italské speciality, které se podávaly na benátských slavnostech,“ říká marketingový ředitel hotelu Michal Řičánek. Ples se koná 24. února.

Plesy se v Internationalu pořádají bez přerušení každý rok, nepřetržitě od jeho otevření v roce 1962. Tato tradice je v Brně naprosto ojedinělá.

„Začátkem devadesátých let, kdy se měnila politická situace, zájem o podobné akce opadl. Proto jsme se tehdy rozhodli, že plesy opět dostaneme do módy. A začali jsme je dělat tematické. S tímto nápadem jsme stále, pokud vím, jediní,“ tvrdí Řičánek.

Lanýži, ústřice a cukrovinky zdobené zlatem

Na přípravě benátského plesu již začal pracovat gastronomický ředitel Zdeněk Sedmera. Podle něj se od devadesátých let chutě návštěvníků změnily. „Lidé začali více jezdit do zahraničí a poznávat nové kuchyně. Dostali se k nám také špičkové suroviny,“ pochvaluje si Sedmera.

Každý rok se podle něj na plese se zkonzumují tuny jídla. A je to jízda! Nechybějí lanýži, ústřice, vyzrálé americké steaky, švýcarské sýry nebo cukrářské výrobky ozdobené pravým zlatem. „Nemůžeme ale vynechat ani klasiku jako křupavě upečené kachny se zelím  nebo řízky. Lidé si budou moci zajít i ke grilu, do rybího stanu nebo právě ochutnat gastronomii, tematicky spojenou s plesem,“ podotýká Zdeněk Sedmera.

Noblesní ples má pokaždé jiné téma

První tematický ples tehdy uspořádali v roce 1995, byl věnovaný astronomii. „Měli jsme tu počítače, u kterých se lidé registrovali. Podle toho, v jakém znamení byli narození, jsme je usazovali na místa, která byla pro ně typově vhodná. Tehdy počet návštěvníků značně stoupl, věděli jsme, že je to správná cesta,“ vzpomněl Řičánek. V současnosti se snaží vybírat noblesní témata, která k plesům patří.

VIDEO: Missky zkoušely šaty na Ples v Opeře.

Video
délka: 02:19.16

Missky zkoušely šaty na Ples v Opeře Blesk TV