Sportovní areál už dnes zahrnuje několik sportovišť, mezi nimi jsou například tenisové kurty, víceúčelové hřiště, volejbalové kurty, v lokalitě vzniká i zimní stadion. Na dosud volných plochách město plánuje výstavbu dalšího sportoviště. Hotové jsou přípravné práce, začít s budováním by se mělo v září.

„Sportoviště vyrostou v bezprostřední blízkosti zimního stadionu. V první etapě půjde o workoutové hřiště doplněné o parkurové prvky a streetballové hřiště," vysvětlil místostarosta Břetislav Usnul.

Druhá etapa je v plánu v příštím roce. Přibudou mimo jiné tři hřiště pro pétangue, veřejné WC a zázemí pro volejbalové tenisové hřiště. Vše doplněno zelení, stojany na kola, lavičkami a odpadkovými koši. Investice přijde městskou kasu na dva miliony korun, další čtyři poputují z krajské dotace.

Tečka na konec: Nová sportovní hala!

Aktuálně město pracuje i na studii nové sportovní haly, která by měla investice do sportovního areálu uzavřít. Měla by být napojena na současnou halu, která slouží už roky a je plně vytížena," dodal Usnul.  Cena? Předběžný odhad je několik desítek milionů korun.

Fotogalerie
7 fotografií