Brněnská partička píše blog. Na první pohled nejde o nic zajímavého. Pokud ale čtenář zabředne do příspěvků, nastává jedna ze dvou možností. V prvním případě znechuceně odvrací zrak a čtení pro něj skončilo. Nebo se do KKRD zamiluje, koupí si tričko a stává se hrdým fanouškem. Blog je v každém případě natolik originální a nápaditý, že si letos vysloužil cenu Magnesia Litera. V kategorii Magnesia blog roku vyhráli na plné čáře. 

Kluci, kteří rádi dročí - jak se nazývají sami bloggeři, směsí hantecu a brněnského argotu píší o krásách bohémského života. Krátké i obsáhlejší příběhy plné sexu, alkoholu a drog ukazují brněnský noční život. Vedle siláckých řečí o návštěvě studentek na kolejích a několikadenní párty se bloggeři věnují i aktuálním politickým situacím. Neváhají reagovat na excesy brněnských radních nebo píšou o novinkách z rodného města. 

Blesk.cz bloggery KKRD Boys vyzpovídal, k odpovědím ale přikládáme i překlad. Pro jistotu...

Blesk: Jak jste zjistili, že jste skvělí a rozhodli se o tom psát?

KKRD: My jsme začli jen psát online deník party, lidi se na to z nějakýho důvodu nachytali jak opice na Okamuru. Od té doby to tak nějak hrnem před sebou a opice naskakujou dál.
»Začali jsme psát blog, z nějakého důvodu se lidem zalíbil. Od té doby je mezi lidmi stále oblíbenější.«

Blesk: Kolik vás je?

KKRD: Tak 40 až 50, když budem počítat i borce z Ria, tak i víc. KKRD není žádná organizace, ale shluk několika part, základní členění by asi bylo Stará parta, Nová parta, NoWork Team, kořeni z Žabin a borci z Ria, ale na to se imrvere nabalují další zoufalci.
»Je nás spousta, pokud budeme počítat kluky z Ria, je nás přes padesát. KKDR není organizace, pouze shluk několika part. Základní rozdělení je asi na Zakládající členy, Nové členy, Tým, který nic nedělá, chlapi z Žabovřesek (městská část Brna - pozn. red.) a kluci z Ria. Pořád nás přibývá.«

Blesk: Jste všichni původem z Brna?

KKRD: Těžko říct, nedávno jsme třeba zjistili, že Xi a malej Xi jsou Maďaři, těmahle smutnýma věcima se holt nikdo nechlubí. Kriftiči jsou zas poloskopci a par borců samozřejmě klepe v Cajzlu, ale pravidelně se na víkendy vrací domu, do Brna, do bezpečí našich bincáků.
»To je těžké. Zjistili jsme, že Xi a malý Xi nejsou z Brna, není to jednoduché, takovými informacemi se nikdo nechlubí. Někteří dělaji přes týden v Praze, ale na víkendy se vrací domů, do bezpečí našich hospod a nevěstinců.«

Blesk: Co jste dělali před vznikem KKRD ?

KKRD: No to stejný co teď, akorát jsme o tym nemachrovali na netu. Trávili jsme roky příjemně zacyklení v brněnským mikrokosmu, složeným z planet kula, bincák, brus.
»Dělali jsme to stejné co teď, jen jsme o tom nepsali. Žili jsme roky ve svém světe, zaměřeném na nevěstince a zimní stadion.«

Blesk: Co je vaším hlavním cílem?

KKRS: Letos dokončit naši trilogii a pak napsat bichlu pro šrople a větší dílo Román o debilech. Když jsme viděli ten novej brněnskej průvodce, tak si taky řikáme, že bysme měli dat do kupy průvodce vlastního. Ukázat světu ikony, za který se Brno jakoby stydí, osobnosti jako Kampino, Půlcolka, Kchorli a jeho děda, jeho bába, Cigin a další svoloč.
»Rádi bychom letos dokončili knižní trilogii, dále knihu pro děti a Román o debilech. Když vyšel nový průvodce Brnem, rádi bychom sestavili vlastní. Chceme světu ukázat smetánku z Brna, za kterou se tak trochu stydí.«

Blesk: Nápad vydat knížku byl váš nebo vás k tomu dokopali fanoušci?

KKRD: Akorát jsme se chtěli trochu opeřit, nic víc za tím nehledaj. Taky se s tim dobře machruje před koc, ve štaci moc lopat, co sesmolili bichlu nelítá. A taky to na tom papíře získá trochu jinou atmosféru než na Facebooku a da se to pisknout mamě pod stromek.
»Chtěli jsme trochu zbohatnout, nic víc v tom nehledej. Taky se s tím můžeme předvádět před holkami. Po městě neběhá moc mužů, kteří by napsali knihu. Na papíře to získá jinou atmosféru a můžete to dát mámě k Vánocům.«

Blesk: Nejbizardnější zážitek?

KKRD: Když měli u Evy šímejla Nikol a načapali jsme kamoša jak de od něho usměvavej z cimry.
»Když jsme načapali kamaráda, který vycházel od Evy z pokoje. Ta tam měla transsexuála.«

Blesk: Co chystáte?

KKRD: Chystáme fantastickou palušu na Veveří, otviračka v letě, tak dondi bro.
»V létě budeme otevírat fantastickou hospodu, srdečně zveme všechny čtenáře.«

Fotogalerie
4 fotografie