Sobota dopoledne patřila starým věcem. Moravské zemské muzeum uspořádalo v pořadí již šestý vánoční historický bazar. Tentokrát opět v prostorách Dietrichsteinského paláce na Zelném trhu v Brně. 

Už přes měsíc mohli lidé každou středu v určený čas přinášet předměty k prodeji, ovšem za podmínky, že jsou více než dvacet let staré. Každému předmětu bylo přiřazeno evidenční číslo a majitel mu určil cenu. Nejednalo se tedy o obvyklý bleší trh, ale o vkusný jednodenní antikvariát. Tematicky k muzeu skvěle padne a léta se těší velké oblibě kupujících. Tak tomu bylo i v sobotu, kdy se před desátou shromáždil dav návštěvníků, ti se do přednáškového sálu nakonec nevešli.

Mohli jste tu najít spoustu tradičních věcí jako broušené sklo, talíře, kabelky atd. Vedle obyčejných starožitností ale ležel například funkční ozonizér jako vystřižený z Postřižin, tančící půlmetrová panenka, nádherné silniční kolo a spousta dalších unikátů. 

Vzpomínky na dětství, babiččina knížka, vyšívaný ubrus na vánoční stůl. Každý si vybral. Příští rok nezapomeňte přijít i vy.

Fotogalerie
15 fotografií