Linka do Berlína začala létat letos v dubnu dvakrát týdně a zástupci Letiště Brno si od ní slibovali do konce roku 25 tisíc cestujících. Přepravce ale linku zrušil. „Jde o rozhodnutí na základě zkušeností z provozu a hodnocení linky,“ řekl mluvčí dopravce Denis Barabas.

Letadlo na této trase naposledy vzlétne 28. března příštího roku. Pokud si někdo koupil letenky na pozdější termín, prodejce je nabízel, peníze mu budou vráceny.

Už se nelétá ani do Mnichova

Letos jde už o druhou linku, o kterou Brno přišlo. V únoru prakticky ze dne na den zastavil lety do Mnichova, dopravce totiž zkrachoval. Kraj se pokouší získat nového dopravce v soutěži, dokonce na druhý pokus byl ochoten přidat peníze z veřejných rozpočtů, protože poprvé se do soutěže nikdo nepřihlásil.

„Pevně věříme, že se nám podaří získat nové linky i v následujících letech,“ uvedl mluvčí letiště Jakub Splavec. Stěžejní tak pro letiště zůstávají jen dovolenkové charterové lety.

Velká konkurence

Vedení Letiště Brno, které má letiště od kraje v nájmu, se snaží intenzivně vyjednávat o příchodu dopravců a zavedení nových linek, zatím však bezúspěšně. Současná situace v letecké dopravě je komplikovaná.

Řada dopravců zkrachovala nebo má existenční problémy. Brno také čelí tvrdé konkurenci regionálních letišť, jako je Bratislava, ale například i polské Katovice.

VIDEO: Vítr 30. září 2019 zavařil i pilotům, kteří se pokoušeli přistát na pražském letišti.

Video
délka: 03:28.00

Vítr 30. září 2019 zavařil i pilotům, kteří se pokoušeli přistát na pražském letišti. Aktu.cz