Rozhledna bude stát na kopci nad Viniční ulicí. S blízkými vycházkovými cíli Akátky, Údolíček a Bílá hora ji propojí nové stezky, dostupná bude jen pěšky.

„Pohled z Bílé hory je okoukaný, ale z Židenického kopce ne,“ míní místostarosta městské části Brno-Židenice Petr Kunc (TOP 09). Právě nové rozhledy jsou hlavním motivem pro stavbu rozhledny.

Návštěvnosti rozhledny by mělo pomoct i to, že bude umístěna na vycházkové trase, která propojuje Židenice, Vinohrady a Maloměřice.

Soutěž na návrh projektu rozhledny vypsalo 12. února vedení Židenic ve spolupráci se stavební fakultou brněnské techniky. „Se studenty a vyučujícími oboru architektury Fakulty stavební VUT Brno spolupracujeme už třetí rok,“ uvedl Kunc.

„Pro nás je spolupráce s městskou částí velmi přínosná, studenti mají šanci se díky těmto projektům zabývat reálnými zakázkami,“ uvedl odborný asistent z VUT Václav Kočí, který také zasedá v sedmičlenné porotě hodnotící návrhy na podobu rozhledny.

Studenti musejí své soutěžní projekty odevzdat do 20. dubna, výsledky zveřejní porota o pět dnů později. Po ukončení soutěže chce vedení Židenic všechny návrhy prezentovat veřejnosti na výstavě. Stavbu zaplatí Židenice. „Začít stavět by se mohlo ještě letos,“ zakončil místostarosta.

VIDEO: Před čaem vylezl opilec po konstrukci na Petřínskou rozhlednu v Praze.

Video
Video se připravuje ...

Opilec se pokoušel vylézt na Petřínskou rozhlednu po její konstrukci Městská policie Praha