„Se samosběrem jsme začali přibližně od začátku června. Už v minulých letech se nám tato forma osvědčila. Lidé si přinesou vlastní nádoby, my jim přidělíme řádek a oni si mohou natrhat, kolik chtějí. Za kilo nám dnes zaplatí 50 korun,“ uvedl za pořadatele samosběru Josef Dostál.

Na poli mezi řádky jde najít celé rodiny. „Je super, že jsou jahody zaručeně čerstvé a že dozrály na sluníčku. Ty skleníkové v supermarketech nikdy tak sladké nejsou,“ uvedla Zdena, která sbírala jahody v pátek dopoledne.

Obdobně to viděli i další sběrači. „Je to takový sport. Člověk je na čerstvém vzduchu, ušetří vůči obchodu nějakou korunu, ale hlavně má záruku, že to někdo někde chemicky nedobarvil,“ přiznal své důvody Pepa.

Samosběr jahod organizuje brněnské jahodárna už dvanáctým rokem. „Lidé oceňují, že mají zaručenou kvalitu, a mnozí se sem vrací. Letos je jahod málo, tak uvidíme, jak budeme ještě dlouho tuto službu nabízet,“ upřesnil Dostál s tím, aby lidé sledovali webové stránky, kde jsou informace o sběrech průběžně aktualizovány.

Video
délka: 00:56.00

Na samosběr jahod do brněnské Líšně vyrazily tento týden tisíce zájemců. Každý si natrhá do nádoby a za chvíli jede zase domů. Hynek Zdeněk

Fotogalerie
23 fotografií