Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Zataženo, déšť 11°C

Proč byste měli mlsat jahody: 3 tipy pro zdraví a jeden pro krásu

/
 • Jahody mají snad všechna nej - jsou zdravé, chutné a působí na naše libido.
  9. června 2017 ● 11:21

  Jahody miluje - snad až na alergiky - úplně každý.  Jsou sladké. lahodné, mají afrodiziakální účinky a jsou velmi zdravé. Prozradíme vám, proč byste se je nyní, kdy je jahodová sezóna v plném proudu, měli dopřávat plnými hrstmi.

   

 • 1.

  Zatočí s cholesterolem

  Jahody mají největší antioxidační účinky z veškerého ovoce! Díky tomu, že dokáží neutralizovat účinky volných radikálů, slouží jako významná prevence arteriosklerózy – tedy ukládání cholesterolu ve stěnách arterií. Zlepšují tak proudění krve. Mlsat by je měli i lidé, kteří jsou ohroženi infarktem, poruchy prokrvení mozku či ischemickou chorobu dolních končetin. Kvůli obsahu železa pomáhají i při poruchách krvetvorby a chudokrevnosti.

  Při sběru jahod si vytipujte nejlepší jahodníky.

 • 2.

  Pomůžou i na záchodě

  Lidé trpící dnou by měli jíst jahody nejlépe denně. Zvyšují totiž produkci moči a podporují vylučování kyseliny močové. Protože obsahují až 90 % vody pomáhají v boji s ledvinovými a močovými kaménky. Navíc podporují vylučování vody z organismu, takže díky nim budete vypadat štíhlejší. Mají také velké množství vlákniny, takže pomáhají při zácpách. Pomáhají i při hemeroidech tím, že snižují překrvení žil v inkriminované oblasti.

  Jahody mají snad všechna nej - jsou zdravé, chutné a působí na naše libido

 • 3.

  Spousta vitamínů a minerálů

  V jahodách je zhruba tolik vitamínu C jako v citrusech, ve 100 g zhruba 65 mg »céčka«. Stačí tedy denně sníst misku červených jahod a denní přísun vitamínu C máte pokrytý. Kromě něj obsahují i draslík, který snižuje tlak a kyselina salicylová pro změnu podporuje imunitu.

  Jahody mají snad všechna nej - jsou zdravé, chutné a působí na naše libido

 • 4.

  1 tip pro krásu – bílé zuby

  Jestli chcete mít úsměv filmových hvězd, vyrobte si z jahod bělicí pasu. Stačí jich několik rozmačkat a kartáčkem nanést na zuby. Hmotu na nich nechte maximálně pět minut a potom si důkladně vyčistěte zuby klasickou pastou. Bude to lesk jako blesk!

  Jahody mají snad všechna nej - jsou zdravé, chutné a působí na naše libido

Témata

jahody zdraví ovoce

ČLÁNKY ODJINUD

Dnešní horoskopy