Správa železniční dopravní cesty bude modernizovat úsek Boří les – Valtice, aby se po něm mohlo jezdit až 120 kilometrů za hodinu. Některé autobusy pojedou s několikaminutovou odchylkou od běžného jízdního řádu. Lidé si mohou najít jízdní řád svého vlaku přímo na webu Českých drah.

Z Břeclavi budou autobusy odjíždět z autobusového nádraží ze stanoviště 12. Zastávka Boří les se přesune na autobusovou zastávku u kostela v Poštorné, zastávka Valtice-město na autobusovou stanici ve Valticích a v Sedlci u Mikulova se bude stavět na zastávkách na sídlišti a u pošty. Ve Valticích a v Mikulově zajedou autobusy k nádraží.

Od 14. dubna, tedy od Velkého pátku, bude v provozu také cykloturistický vlak Expres Pálava–Podyjí, který kvůli výluce pojede v trase Brno – Moravský Krumlov – Hrušovany nad Jevišovkou – Mikulov. Po ukončení výluky bude jezdit standardně z Brna do Břeclavi, Mikulova, Znojma a Šatova.

Železničáři opraví trať a také zastávku a stanici ve Valticích, kam bude bezbariérový příchod. V příštím roce mají práce pokračovat dále do Mikulova, kde se bude modernizovat stanice, a v Sedlci vznikne místo zastávky stanice pro křižování vlaků. Stavba za 700 milionů korun zvýší rychlost vlaků a bezpečnost.