S muži zákona za zády si počínal noční jezdec velmi nebezpečně. Některé křižovatky projížděl na červenou a zatáčky bral smykem. Veškerá snaha zmizet policistům z dohledu ale byla stejně marná. Jakmile totiž odbočil do brněnských Obřan, měl už v patách několik policejních hlídek.

Konečná na chodníku

„Zakrátko ujíždění skončilo poblíž zastávky Babická u tramvajové smyčky, kdy muž ve vysoké rychlosti nezvládl řízení a najel se čtyřkolkou na chodník. Při tomto nečekaném manévru mu zhasl motor, čehož pohotově využili policisté, kteří startujícího šoféra zpacifikovali,“ popsal konec honičky policejní mluvčí Petr Vala.

Video
délka: 01:12.08
Video se připravuje ...

Recidivista se čtyřkolkou marně ujížděl v Brně policistům Policie ČR

.

Brzy bylo jasné, že hazardér neměl za řídítky co pohledávat. „Měl pozitivní test na drogy, zákaz řízení až do roku 2025 a na stroji měl umístěnou cizí registrační značku. Tu vyměnil po jiném ujíždění, aby zmátl policisty,“ uvedl mluvčí.

Jezdci hrozí dva roky v base

Čtyřkolka skončila na záchytném parkovišti. Muž pro skončil na služebně, kde mu bylo sděleno podezření ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Fotogalerie
5 fotografií