O vyhrocené situaci se dozvěděli strážníci ve středu kolem třetí ráno, když vjížděli na Šilingrovo náměstí. Muž se tam za každou cenu snažil dostat zpět do autobusu. „Hlídka uviděla rozlíceného mladíka, jak zběsile kopal do jeho dveří, až rozbil jednu ze skleněných tabulí,“ uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Sprinterský souboj

Když agresor strážníky uviděl, okamžitě změnil strategii. Ze zuřivce se rázem změnil na sprintera. Měl ale smůlu. „Došlo ke sprinterskému souboji, při kterém strážník nejenže dokázal držet krok, ale ještě přitom na podezřelého apeloval zákonnými výzvami,“ pokračoval Ghanem.

Výzva se ale ukázaly jako neúčinné. Strážník proto agresora stáhl za rameno k zemi a tam ho spoutal. Vysloužil si tím zřejmě obdiv nejen u své kolegyně, která mezitím přivolala policisty, ale i u řidiče a cestujících autobusu.

„Při kontrole našli strážníci u zadrženého dva nože. Případ proto předali policii. Škoda na autobuse přesáhne podle dopravního dispečinku deset tisíc korun,“ doplnil mluvčí strážníků.

VIDEO: Řidič v Brně, který vjel do zákazu, nemohl pochopit, že strážníci po něm chtějí celé jméno.
Video
Video se připravuje ...

Řidič v Brně, který vjel do zákazu, nemohl pochopit, že strážníci po něm chtějí celé jméno Městská policie Brno