K vážně vypadající nehodě v úterý dopoledne vyslali záchranáři hned tři posádky. „V péči jsme měli těžce zraněného muže středního věku. Došlo u něj k zástavě oběhu, a bylo tedy nutné jej resuscitovat,“ uvedla mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Záchranářům se podařilo u zraněného obnovit jeho životní funkce. „Poté jsme jej transportovali zaléčeného, zafixovaného a na řízené ventilaci na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno,“ upřesnila mluvčí záchranky.

Ještě než se ale na místo dostali, poskytl zraněnému pomoc Jakub Severa, profesionální hasič z brněnské stanice Lidická, který místem projížděl ve svém volnu. „Zapojil se do již probíhající resuscitace jednoho muže. Po příjezdu našich jednotek pokračovali s resuscitací hasiči, dokud nepřijela záchranná služba,“ popsal situaci mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Hasiči na místě nehodu zasypali sorbentem a začali odklízet havarovaná vozidla. Podle policie na tzv. staré silnici na Brno vznikly velké dopravní komplikace. Silnici totiž využívají motoristé k objíždění tradičních kolon, které se vytvářejí na příjezdu do Brna ve směru od Vyškova.

VIDEO: Při nehodách musí mít řidiči neustále na paměti, že je potřeba nechat prostor pro vozy záchranářů, hasičů a policie.

Fotogalerie
11 fotografií