Dívka si krátila dlouhou chvíli se svým mobilem u vchodu do domu v brněnské čtvrti Maloměřice. Náhle se na chodníku za řídítky kola objevil neznámý muž a ve chvíli, kdy ji míjel, vytrhl ženě telefon z ruky.

„Ta sice pohotově zareagovala a za lapkou se rozběhla, stačit mu však nemohla.“ poznamenal policejní mluvčí David Chaloupka. Mladé ženě zůstaly doslova oči pro pláč, přístroj měl totiž hodnotu 19 tisíc korun.

Video
délka: 00:40.47
Video se připravuje ...

Fantom na kole vytrhl v Brně dívce drahý mobil a ujel Policie ČR

Pro kriminalisty je nejdůležitější, že se celá scénu odehrála v prostoru, který snímají bezpečnostní kamery. „Další záběry muže na kole se potom kriminalistům podařily zajistit i u nedalekého supermarketu,“ upozornil policista. Pro okradenou bylo podle něj obtížné cennost ubránit. „Pachatel je bohužel vždy o krok napřed,“ řekl Chaloupka.

 

Nepoznáváte ho?

Podobně kuriózní krádež vyšetřovali kriminalisté před několika roky. „Tehdy se zloděj přikradl k poškozenému zezadu a vytrhl mu přístroj ve chvíli, kdy vedl hovor,“ dodal policista.

Zloděj na bicyklu zatím uniká spravedlnosti, pomoci by měly záznamy z kamer. Informace vedoucí k jeho dopadení přijme policie na tísňové lince 158.

Fotogalerie
5 fotografií