Policie zveřejnila videozáznam z kamer jako varování před zbytečným hazardem. Mladík se zeleným jídelním boxem na zádech vyjížděl od hlavního nádraží. Aniž by se podíval na auta v protisměru, zabočil vlevo. První vůz stačil ještě zabrzdit, další ve vedlejším pruhu už kurýra nabral a odhodil několik metrů. Ten se kupodivu posadil a zmateně se rozhlížel kolem sebe.

„Z hrozivě vypadajícího střetu vyvázl jako zázrakem bez újmy, to samé se asi nedá říct o pokrmu, který měl v boxu na zádech," poznamenal policejní mluvčí David Chaloupka..Zatímco újmě na zdraví mladý muž unikl, postihu od policistů nikoliv. Ti mu za porušení dopravních předpisů napařili pokutu.

Video
délka: 00:29.76
Video se připravuje ...

Nepozorný kurýr s jídlem odbočil před auto, z pádu vyvázl bez újmy Policie ČR Brno

Krajský zátah na cyklisty

Nehoda  z Brna spadala do policejních kontrol zaměřených zejména na cyklisty. „Drobnější závady jako chybějící odrazky řešili policisté zpravidla domluvou a nápravu pomohli sjednat hned na místě, kdy kolo, dovybavili reflexním prvkem. Zjistili však i závažnější přestupky, za které pak cyklisty ohodnotili pokutou. Těch bylo jen v Jihomoravském kraji na šest desítek," shrnul mluvčí.  

Fotogalerie
5 fotografií