Oběti si oba lotři vybírali na parkovištích u obchodních domů, útočili i na zdravotně postižené osoby. Zeptali se na cestu nebo žádali o peníze na návrat domů. Poté okrádanému navzdory jeho nesouhlasu vnutili nekvalitní zboží nulové hodnoty - třeba tak, že mu ho hodili do auta.
Zablokovali odjezd
„Následně po poškozených vyžadovali nejprve blíže neurčenou finanční kompenzaci s tím, že během debaty o její výši jeden z pachatelů zabavil poškozeného a druhý mu jejich vozidlem zablokoval výjezd z místa, kde poškozený parkoval," uvedlo zastupitelství na webu.
Na svou oběť vyvíjeli poté slovní tlak, navíc měli i fyzickou převahu. „Takto přiměli poškozené k výběru finanční hotovosti z bankomatů, mnohdy i ve výši desetitisíců korun," popsalo praktiky pachatelů zastupitelství.
Někteří poškození navíc museli násilníkům na čerpací stanici zaplatit jejich útratu za benzin a cigarety. Přestože se všechny ataky odehrály za bílého dne a na frekventovaných místech, lidé kolem si ničeho nevšimli.
„Pachatelé byli sehraní a jejich oběti se bály upoutávat pozornost. Nelze vyloučit, že se oba muži stejných činů dopouštěli i jinde v Česku,“ doplnilo zastupitelství k případu. Lupiči skončili ve vazbě, hrozí jim až desetiletý pobyt v chládku.
VIDEO: Lupiči v Brně kamerám neunikli.
Lupiči přepadli v Brně ženu, díky kamerám neunikli Policie ČR