Podvodník ukrytý za anonymitu internetu vsadil na osvědčené tvrzení, že svou vyvolenou může potkat, až opustí kábulskou misi. Ačkoliv americká armáda Afghánistán už dávno vyklidila, žena měla oči jen pro svého vyvoleného. Láska hory přenáší…

„Na to, aby mohl jednotku opustit, bylo nutné zaplatit poplatek. Jakmile žena peníze v přepočtu skoro dvě stě tisíc korun zaplatila, dorazil další požadavek,“ popsal začátek finančního kolotoče policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Tentokrát už šlo o 30 tisíc amerických dolarů (645 tisíc Kč) za přepravu vojáka soukromým letadlem. To žena, i přes postupné snižování sumy, odmítla a požádala o vrácení zaslaných peněz. Peněz se nedočkala a následně vztah ukončila.

Stará láska nerezaví

Jenže za několik týdnů se stalo stěží uvěřitelné. Voják Jihomoravanku znovu oslovil. Vztah obnovili, když svitla i naděje na vrácení odeslaných peněz. „Voják ženě e-mailem sdělil, že byl totiž převelen do Jemenu a budoucí manželce poslal v balíku více než milión dolarů,“ dodal policista. Jenže doručení zásilky mělo jeden háček. Bylo podmíněno zaplacením poplatků.

Nešťastnice opět podlehla kouzlu ctitele v uniformě a odeslala další 300 tisíc korun. Tím ale jen spustila další vlnu požadavků. Teprve poté přišla o veškeré iluze a vypravila se na policii. Love story ji přišla na 750 tišíc korun.

Naletěla i seniorka

Kriminalisté v mezidobí zaregistrovali další případ. Seniorka (73) z jižní Moravy po dopisování si přes internet odeslala americkému vojákovi sloužícímu v Sýrii na podvodné účty skoro 200 tisíc korun. Nebýt následného razantního zásahu její rodiny, nejspíš by si podvodník polepšil ještě o další částky.

VIDEO: Jak nenaletět internetovým podvodníkům.

Video
Video se připravuje ...

Jak nenaletět internetovým podvodníkům Živě.cz