Příčinu nehody zjišťují policisté. „Naše cisterna jedouci k nehodě se zraněním měla poblíž obce Jiříkovice nehodu a skončila mimo vozovku," potvrdil mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav MIkoška.

Vůz navíc začal hořet, na místo tak přispěchali kolegové z pěti dalších hasičských jednotek. Krátce poté, co se nehoda stala, projížděl místem inspektor provozu jihomoravské záchranky..

Ihned informoval operační středisko, zajistil místo a začal poskytovat první pomoc. Na místo pak byly vyslány další čtyři záchranářské prostředky. „Ošetřili jsme čtyři muže a převezli je do Fakultních nemocnic v Bohunicích a u svaté Anny. Jde o tři středně těžká a jedno lehké zranění,“ shrnula mluvčí záchranky Michaela Bothová.

Začarované JIříkovice

Nehoda hasičů nebyla jedinou v okolí Jiříkovic. Prakticky ve stejný čas vjel o několik kilometrů dále na odbočce z D1 ve směru na Brno řidič dodávky Ford mimo cestu, vůz se otočil  na střechu.

Ještě o několik minut dříve nezvládl dvaadvacetiletý řidič poblíž Jiříkovic řízení osobního automobilu Peugeot a skončil rovněž mimo silnici. Při havárii se zranil jeho spolujezdec (50).

VIDEO: Na Opavsku se před časem převrátil autobus, hasiči z něj vytahovali šest lidí.