Hlídka muže zastavila a zjistila, že se jedná o cizince bez dokladů. Na nejbližší služebně si tak počkali na příjezd republikové policie. Tentýž den odpoledne skončila pořádným šokem kontrola polského kamionu, který vezl zboží z Turecka.

Rozpadající se kamion

„Zjistilo se, že polský kamion je téměř v havarijním stavu. Návěs měl narušenou konstrukci provizorně staženou popruhy a rozbitá koncová světla. Přivolaná policejní hlídka objevila i zcela sjeté pneumatiky. Rozhodla, že vozidlo není způsobilé provozu a nesmí pokračovat v cestě,“ popsala výjev mluvčí jihomoravských celníků Lada Temňáková.

Video
délka: 00:36.43

Jihomoravští celníci prožili perný den Celní správa ČR

Večer pak na dálnici D2 celníci proklepli dodávku se srbskou registrační značkou. Auto prošlo, řidič nikoliv. „Při kontrole dokladů totožnosti a následném prověření v databázích bylo zjištěno, že srbský řidič je v pátrání Schengenského informačního systému,“ upozornila mluvčí.

Hledal ho Interpol

Na 207. kilometru dálnice D1 skončila jízda osobáku s polskou registrační značkou. Vůz řídil muž bez dokladu totožnosti s moldavským řidičským průkazem. „Prověřením přes operační centrum celní správy bylo zjištěno, že na Moldavana byl vydán mezinárodní zatýkací rozkaz vydaný Interpolem, a navíc se jedná o nebezpečnou osobu. Muž byl zadržen a během krátkého času skončil v rukou Policie ČR,“ shrnula mluvčí nebývale nadmíru rušný den jihomoravských celníků.

Fotogalerie
4 fotografie