Celý incident zachytily bezpečnostní kamery. Muž vyskočil ze sedadla spolujezdce v mercedesu, zatímco jeho řidička se zvolna blížila k citroënu, který zastavil na červenou.

„Muž pak prý začal řidiče slovně napadat, bouchat pěstí do karoserie, rozbil okno ve dveřích u řidiče a utekl,“ popsala divokou scénu mluvčí městské policie Markéta Skřivánková.

Napadený ale nehodlal nenadálý útok nechat jen tak. Nacouval před mercedes, aby znemožnil posádce zmizet. Když se žena za volantem přece jen dostala z křižovatky a rychle naložila na rohu komplice, pověsil se za ně. To už na linku 156 popsala incident svědkyně. A strážníci mercedes s horkokrevným mužem brzy dostihli.

Video
délka: 02:13.83

Rozčílený spolujezdec rozbil druhému řidiči okénko, byl v celostátním pátrání. Městská policie Brno

Bez dokladů a v pátrání

„Jelikož u sebe podezřelý neměl doklady, přivolala na místo hlídka státní policisty. Ti zjistili, že jde o muže v celostátním pátrání,“ dodal mluvčí.

„Najednou přiběhl a začal bušit do okna. Tak jsem se zamkl,“ stěžoval si řidič rozbitého citroënu s tím, že dodržoval předpisy, zatímco mercedes se na něj tlačil a troubil. Dohru celého případu s vyhodnocením mají v rukou republikoví policisté.

Fotogalerie
4 fotografie