V prvním případě vyrazili za nehybně ležícím mužem za městem. „Měl být v těsné blízkosti vozovky. Hlídka proto hned vyjela na místo a osobu záhy nalezla. Zjišťováním zdravotního stavu však vyrušili právě odpočívajícího pracovníka, který byl naprosto v pořádku. Jen si po lopotě užíval zaslouženou přestávku,“ uvedla břeclavských mluvčí strážníků Lenka Rigó.

Opřený o popelnici

Podobně dopadl výjezd i za druhým mužem, který měl podle volajícího zřejmě zdravotní problémy.  „Skoro půl hodiny se nehybně opíral o nádobu na odpad. Ani jemu nic mu nebylo. Jen byl tak hluboce soustředěn na obsah popelnice. Nejprve pohledem pečlivě zkoumal obsah a teprve až narazil na něco užitečného, šel rukou na jisto,“ vysvětlila Rigó.

Zato u třetího případu si strážníci mysleli, že jedou na jisto. Vybavili se rukavicemi a pytlem na odklízení zvířecích mršin. Vyrazili před jeden z bytových domů, kam je přivolali znepokojení obyvatelé větším uhynulým zvířetem. „Bližší zkoumání odhalilo, že šlo o chlupatou rohožku z umělých vláken, nasáklou vodou,“ dodala mluvčí strážníků.

Kuriózní zásahy se nevyhýbají ani jiným krajům, na úsměvné policejní snímky se můžete podívat v galerii.

Fotogalerie
30 fotografií