Tragédie se stala 1. srpna 2018. Kikta řídil dodávku Ford na silnici mezi Hrdibořicemi a Dubem nad Moravou na Prostějovsku. V nepozornosti přehlédl dvojici cyklistů. Následky byly fatální. Jeden muž na místě zemřel, druhý utrpěl velmi závažná poranění.  Zdravotníkům se ho podařilo zachránit i díky leteckému transportu do Olomouce.


Nehoda zničila život nejen rodinám cyklistů, ale i řidiči dodávky. „Mám to pořád před očima. Do smrti na to nezapomenu. Kdyby to šlo, vzal bych to zpět,“ dušoval se viditelně zdrcený viník nehody.
Video
délka: 00:43.27

Radoslav Kikta (29) musí na čtyři do vězení kvůli tomu, že jednoho cyklistu zabil a druhého přizabil. Hynek Zdeněk, blesk.cz

Okresní soud v Prostějově mu uložil trest čtyři roky vězení a šestiletý zákaz řízení. Před krajským soudem v Brně se obhájce řidiče snažil prosadit změnu trestu na podmíněný. To soud zamítl.

„Nelze přehlédnout fatální pochybení, ani fatální následek. Soud mohl uložit trest až na šest let. Rozsudek tak nebyl nepřiměřeně přísný. Odvolání se zamítá,“ vysvětlil předseda senátu Aleš Flídr.