„Lupič se snažil muži sebrat batoh s nemalou finanční hotovostí. Zavazadlo s penězi ale přepadený muž uchránil a lupič z místa uprchl, i když jej pronásledovali dva muži,“ řekl policista Bohumil Malášek.

Násilník, který si důchodce zřejmě předem vytipoval, utekl směrem do Puchýřovy ulice, kde zmizel. „Je sportovní, štíhlé, asi sto osmdesát centimetrů vysoké postavy, na sobě měl černou mikinu a tmavé kalhoty. Má krátce střižené tmavé vlasy a obličej měl krytý tmavou rouškou,“ popsal nebezpečného pachatele policista.

Kriminalisté zjistili, že v době loupežného přepadení se na parkovišti a autobusové zastávce pohybovali další lidé. Ti by jim mohli sdělit důležité informace k vyšetření případu. Hledají především svědka v tmavé mikině s kapucí a nápisem Calvin Klein, kraťasech, pod nimiž měl tříčtvrteční černé elasťáky, a na nohou světlé tenisky.

Video
délka: 00:22.36

Policie pátrá po zloději, brutálně přepadl seniora. Policie Brno

Ten se pohyboval v těsné blízkosti autobusové zastávky. Incident jistě viděla také žena ve věku 20–30 let ve výrazné kostkované halence, džínách a s mikinou kolem pasu. Lupiče se snažili z parkoviště pronásledovat také dva muži. Asi čtyřicetiletý svědek měl na sobě modrou mikinu a modré rifle, na hlavě pak kšiltovku v kombinaci bílé a tmavé barvy.

Asi padesátiletý muž pak byl oblečený do pruhovaného svetru, na němž měl tmavou vestu. Měl oblečené šedé kalhoty a sportovní boty.