„Při krádežích si počínají naprosto profesionálně, zjevem nepůsobí nijak nápadně. Minimálně o devíti krádežích již policisté vědí díky kamerovým záznamům,“ upozornil jihomoravský policejní mluvčí David Chaloupka.
Policisté v Brně pátrají po dvojici zlodějů, kteří okrádali seniory. Policie ČR
Zabaví a okradou
Seniory zručná dvojice připravila už o téměř 30 tisíc korun. Je velmi pravděpodobné, že se však dopustili i dalších lotrovin a škoda je mnohem vyšší. Scénář je vždy podobný, muž odláká pozornost staršího člověka a žena mu při tom prohledává kabelku. Po tom, co najde peněženku, nenápadně odchází.
„Senior si zpravidla ničeho nevšimne, i když má kabelku těsně při sobě,“ poznamenal policista. Mimo Brna už kriminalisté vědí, že stejné duo řádilo také v Kroměříži, Vyškově, Blansku, Svitavách a Veselí na Moravě. Pokud lidé oba zloděje poznají, mohou informace sdělit na tísňovou linku 158.