Zprvu vše vypadalo jako běžná silniční kontrola. Policisté rozsvítili modré majáky a očekávali, že řidič bílého golfu zastaví.

„Avšak očividně alkoholem zastřená mysl posádky auta dostala zaručeně lepší nápad. Šofér totiž znenadání prudce sešlápl plyn a odvážnou jízdou se snažil policisty setřást,“ popsal začátek případu policejní mluvčí Petr Vala.

Pronásledování mělo rychlý konec, golf totiž narazil do autobusu nočního rozjezdu. Ani to nepřivedlo osádku k rozumu. Mladíci z havarovaného vozu vyskočili a snažili se vypařit. Díky svědkům jejich plán vzal za rychle své a nakonec skončili s pouty na rukou.

„Při dopravní nehodě došlo v autobuse ke zranění pětašedesátiletého cestujícího, jenž posléze musel vyhledat lékařské ošetření. Celková škoda na poškozených vozidlech se vyšplhala na 240 tisíc korun,“ upozornil policista.

Video
délka: 00:44.20

Mladíci ujížděli v Brně policistům, nabourali do autobusu 

Hledají svědky

Vyšetřování případu nadále probíhá, kriminalisté se obrátili na veřejnost s prosbou o pomoc. „Naléhavě potřebují mluvit se svědky dopravní nehody, kteří by svojí případnou svědeckou výpovědí mohli vyznaným způsobem přispět k objasnění tohoto skutku,“ uvedl policista.

Svědci se mohou ozvat přímo kriminalistům na telefonních číslech 974 625 883 a 974 625 860, případně využít linku 158. 

Fotogalerie
4 fotografie